Připravujeme

  • 4. 5. 2022 | (Ne)vyléčitelná cukrovka?
    Hosté: prof. MUDr. David Karásek, Ph.D., MUDr. Roman Dohnal (III. interní klinika - nefrologická, revmatologická a endokrinologická)

Diabetes mellitus patří mezi nejčastější civilizační onemocnění. K jeho vzniku totiž ve většině případů přispívá stres, nadměrný příjem energie, nevhodné složení potravy a nedostatek pohybu, tedy faktory, které také velmi často vedou k obezitě. V současné době cukrovkou trpí zhruba každý desátý člověk v republice a další přibývají.

Díky nejnovějším způsobům léčby a nejmodernějším technologiím se daří dosáhnout uspokojivé kompenzace u velkého procenta pacientů. Odborníci ale doporučují i jiné možnosti jak dosáhnout úplné nebo částečné remise diabetu. Mezi tyto možnosti patří nízkokalorická strava, nízkosacharidová strava či bariatrická chirurgie.

Více se dozvíte v další Ambulanci aktivního zdraví, do níž si ředitel FN Olomouc Roman Havlík pozval odborníky z III. Interní kliniky MUDr. Romana Dohnala a prof. prof. MUDr. Davida Karáska, Ph.D. Sledujte nás ve středu 4. května.