Nízkosacharidová strava | On-line semináře

Podle dat z roku 2021 bylo v České republice zhruba 38 % dospělých s nadváhou a dalších 28 % dospělých s obezitou. V Evropě tak patříme k nejhorším zemím a propadáme se stále níž. Problémy, které nadváha, respektive obezita způsobují jak samotným pacientům, tak celé společnosti, jsou nedozírné.

Jednou z relevantních a důvěryhodných metod redukce hmotnosti je nízkosacharidová strava. Ať už o této metodě víte jen minimum, nebo jen potřebujete některé detaily konzultovat s odborníky, můžete se zúčastnit on-line seminářů, které připravili specialisté z III. interní kliniky - nefrologické, revmatologické a endokrinologické - MUDr. Roman Dohnal a nutriční terapeutka Mgr. Jana Křivánková.

Naše dva online semináře zahrnují cca 20-ti minutovou přednášku o nízkosacharidové stravě, praktické rady, tipy na vhodná jídla a informace o cukrovce II. typu. Diváci také měli bohatý prostor na dotazy.

Nízkosacharidová strava I

Nízkosacharidová strava II | Praktické rady

MUDr. Roman Dohnal

MUDr. Roman Dohnal

Lékař III. interní kliniky - nefrologické, revmatologické a endokrinologické

 • Proč jste si vybral vaši lékařskou odbornost a splnila praxe vaše představy a očekávání?
  Vnitřní lékařství je pro mě komplexní obor, kdy vše souvisí se vším a baví mě určitým způsobem bádání nad příčinou obtíží pacienta a přemýšlení nad možnostmi, jak pacientovi nejvíce pomoci.
 • Co vás na práci ve vašem oboru nejvíce přitahuje, baví?
  Baví mě práce s vysoce erudovanými kolegy v rámci celé nemocnice. V rámci mé pracovní náplně mě baví různorodost - kombinace práce v ambulanci, na oddělení a zároveň výuky mediků.
 • Co děláte, když odložíte lékařský plášť?
  Trávím čas se svojí ženou a dětmi.
 • Jaký je váš vlastní recept na aktivní zdraví?
  Spokojenost v pracovním a rodinném životě. Péče nejen o fyzické ale i duševní zdraví. Pozitivní přístup k životu, převzetí zodpovědnosti za zdraví a celkovou životní spokojenost do vlastních rukou.

Zajímáte se o zdravé stravování? Podívejte se na starší díly Ambulance AZ!