Odstartoval nový pacientský program Nebuď pod tlakem

3. 2. 2023

Prvních dvanáct účastníků nového pacientského programu Nebuď pod tlakem si dnes na I. interní kliniky – kardiologické vyslechlo, co je v následujících měsících čeká. Jak název napovídá, cílem programu je optimalizace krevního tlaku, a to jinými prostředky než léky, především pak úpravou životního stylu.

Zlepšení kondice a celkově zdravotního stavu jmenují jako hlavní důvody pro podání přihlášky do programu i jeho samotní účastníci. „K vysokému tlaku se přidala i nadváha. Doufám, že si získám nové návyky a dostane se mi celkového obohacení znalostí v oblasti zdravého stravování,“ potvrdila Veronika Galvasová, která s vysokým krevním tlakem bojuje už delší dobu. Radek Vohralík se naopak přihlásil preventivně: „S hypertenzí zatím trvale problém nemám, ale rád bych předešel větším potížím. Očekávám, že mi odborníci poradí, jak změnit standardní život a naučit se lépe a kvalitněji stravovat,“ přiblížil svou motivaci.

Účastníci programu Nebuď pod tlakem, který je součástí projektu FN Olomouc Ambulance aktivního zdraví, budou minimálně 1 rok a maximálně 5 let „pod dozorem“ kardiologů, pneumologů, psychologů, obezitologů a nutričních a pohybových terapeutů. Po vstupním vyšetření, které zahrnuje např. měření kvality spánku a míry stresu, somatické vyšetření a řadu laboratorních vyšetření a zobrazovacích metod získají svůj individuální plán, který jim pomůže buď přímo s léčbou nebo prevencí hypertenze.

Do programu se přitom stále mohou přihlašovat zájemci do 40 let. Více zde: https://kardiologie.fnol.cz/program-nebud-pod-tlakem